Otomotİv

Otomotiv sektörü kendi teknolojisini üreten ve hızla gelişen sektörlerdendir. Dünyada güvenlik regülasyonlarının sıkılaştırılması, daha performanslı, daha ekonomik ve üretimi daha kolay araçların ihtiyacının artması otomotiv sektöründe yüksek teknolojili ürünlerin kullanım ihtiyacını beraberinde getirmektedir. CET olarak bu ihtiyaçların ve taleplerin farkında olup ekonomik ve yüksek performanslı epoksi sistemleri geliştirmekte, otomotiv sektörü üreticilerinin çözüm ortağı olmaktayız.

Yapısal Parçalar

Yapısal parçalarda kullanılmak üzere geliştirdiğimiz epoksi sistemleri sektör ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

  • Düşük viskozite
  • Hızlı kürlenebilme
  • Kolay kalıptan ayrılabilme
  • Şasi, dış iskelet, gibi alanlarda kullanılabilirlik
  • Hafiflik avantajı

Dış gövde parçaları

Çeşitli mekanik kazanımlar sağlayan epoksi sistemlerimiz otomobil tavanları, kapı panelleri, dış yüzey parçaları gibi gövde elemanlarında kullanılmak üzere formüle edilebilmekte ve müşterilerimize sunulmaktadır.

Yakıt sistemi parçaları

Ülkemiz ve dünyadaki enerji ihtiyacı gün geçtikçe artmakta ve bu sorunlara yeni çözümler bulunmaktadır. Araçlar için CNG ve LNG kullanımı bunlardan birkaçıdır. Ülkemizde çok yaygın olmasa da yurtdışında daha yaygın şekilde kullanılmaya başlanan bu sistemler genellikle filament sarım yöntemiyle üretilmekte olup CET, CNG ve LNG tanklarına yeterli mekanik ve kimyasal dayanımı sağlayacak epoksi sistem çözümleri üretmektedir.

Otomotiv Yapıştırıcıları

Otomotiv Kaplamaları

Otomotiv Kompozitleri